טעם – ביקורת קצת אחרת

ביקורת מסעדות, בתי קפה, פאבים, בארים, וכו'. ביקורת בגובה העיניים.

Zinc – בינוניות זה שם המשחק

מאת איתמר לזרסון, אוקטובר 6, 2006, תחת הנושאים ביקורות

מאז שרכשתי מנוי לסינמטק, נוצר צורך בהכרה מלאה של כל המסעדות ובתי הקפה באזור. הרי שאין כמו אומצה אימתנית לאחר צפייה מייגעת ב"צ'יק פליק" מיני רבים המוקרנים בסינמטק למען השבת הגבריות האובדת, ואין כמו חומוס טוב לאחר צפייה במגוון הסרטים הצרפתיים למען החזרת רגלינו לקרקע המזרח התיכון.

אחת ממגוון המסעדות שמציע האזור היא מסעדת "זינק" ("אבץ" בתרגום חופשי). עוד לא ברור למערכת מה גרם לבעליה לבחור בשם כה מטאלי. אבל, כמו שאומר הפתגם: "אין מסתכלים על האבץ, אלא על מה שיש בו".

העיצוב של המקום די סטנדרטי. כיסאות עץ כהים ותאורה עמומה מעטרים את החלל הלא גדול של המסעדה. ברקע בוקעת מוזיקת פופ משופעת בלהיטי גלגל"צ. הייחוד במסעדה הוא בתפריט המגוון ובמחירים הזולים.

ב-25 ₪ תוכלו להזמין אורז עם נתחוני עוף בשמן זית ועשבי תיבול, או אטריות אורז עם ירקות ובוטנים ברוטב תאילנדי.

ב- 30 ₪ אפשר להזמין סלט חזה עוף חם או פסטה במגוון רטבים, ואם תרקיעו במחיר לכדי 35 ₪ תוכלו להזמין המבורגר 250 גרם עם תוספת, או קלמרי פריך בתוספת רוטב פיקנטי.
כוס יין תימכר ב-15 ₪ ו-330 מ"ל טובורג מהחבית ב-10 ₪.נשאלת השאלה: מה הקאץ'? איך הצליחה המסעדה להציע מחירים כה נמוכים תמורת מנות אשר במסעדות אחרות היינו נאלצים לשלם עבורן הרבה יותר?

ובכן, אין פה שום תרמית או הטעיה. באמצעות שמירה על תפריט פשוט אך מגוון, על טהרת מוצרי היסוד הנפוצים והסטנדרטים הצליחה המסעדה לייצר תפריט מגוון אך פשוט. נרחב, אך חף מכל יצירתיות, ואכן, מי שמחפש חווית קולינארית או ייחודיות כלשהי לא ימצא אותן בזינק. לעומתו, מי שמחפש מנה סטנדרטית במחיר זול ובאווירה סבירה יגיע כאן אל סיפוקו.בביקורי הזמנתי שניצל עגל בתוספת אורז ורוטב פלפל. השניצל היה גדול וסביר אך רוטב הפלפל והשמנת היה תפל וניסה לחפות על כך בחריפות יתר. הטיוח לא עבד על מאותגר אשכנזית שכמותי ולכן נאלצתי להחליפו לרוטב עגבניות אשר לא היה אלא רסק עגבניות סטנדרטי שככל הנראה נרכש בסניף ה-AMPM הסמוך.

האורז הלבן היה רגיל לחלוטין וחף מכל רוטב או תיבול.

לדעתי, מעט יצירתיות הייתה יכולה להפוך את המנה הזו לטובה הרבה יותר. מוצרי הבסיס טובים, אך אילו מעט יצירתיות הייתה מושקעת ברטבים או בתוספת, אפשר היה להרקיע שחקים. כמובן זה היה מצריך את שירותיו של שף אמיתי למסעדה ובכך מייקר עלויות וסותר את המהות האמיתית של המקום.

לסיכום, זינק היא מסעדה עממית בתחפושת. היא נועדה לאלו בהם התחפושת מצליחה לשטות, ועל פי מידת הצלחת המסעדה לא חסרים כאלה.

Zinc – קרליבך 29, תל אביב.

עיצוב: מושקע.

מוזיקה: סגנון גלגל"צ.

תפריט: מגוון אך חסר יצירתיות.

אוכל: בינוני.

שירות: סביר בהחלט.

חניה: מגוון חניונים ברחוב סעדיה גאון הסמוך. בשעות הלילה החניה בהם חינם.

סגור לתגובות

הפוסט הזה סגור לתגובות.