טעם – ביקורת קצת אחרת

ביקורת מסעדות, בתי קפה, פאבים, בארים, וכו'. ביקורת בגובה העיניים.

סטקיית הכפר – כבוד לשם "סטקייה"

מאת לירון נוימן, פברואר 11, 2007, תחת הנושאים ביקורות

למרבה האירוניה, עבור רובנו, מקום שמתכנה "סטקייה" הוא המקום האחרון שנאכל בו סטייק, כמו שאיתמר אומר. המונח הזה נתפס חזק ע"י מה שהאקסית שלי כינתה "סטקיות של תחנת דלק", בסלידה רבה – מסעדות עם קהל שבוי של אנשים שנוסעים בדרכים, שלא צריכות לדאוג לעניינים כמו טעם ואיכות שירות.

סטקיית הכפר היא לא אחד מהמקומות האלו.

סטקיית הכפר היא מוסד וותיק בכפר-סבא (אל תשאלו אותי כמה וותיק – לפחות 20 שנה, בטח יותר), מסעדה שאני מכיר מאז שהייתי קטן. כיאה למסעדה מזרחית, אפשר למצוא בה שיפודים, סטייקים, חומוס, סלטים (אמיתיים – לא 97% חסה) וכו', אבל שלא כמו במסעדות מזרחיות ממוצעות באיזשהו חור, האוכל מצוין ברובו (הייתי שם מעל מאה פעמים, נרשמו מעט מאוד אכזבות), גם דברים שקל להרוס, כמו סטייקים או חומוס.

הבעיה היחידה היא המחיר – עוד אלמנט שמבדיל את סטקיית הכפר מ"סטקייה". המחיר שם כיום, לארוחה מלאה, הוא כ-100 ש"ח לסועד, תלוי כמובן במנה העיקרית, בתוספות וכו'. המחיר הזה הוא כמעט פי 2 ממה שהיינו מצפים ממסעדה מזרחית, אפילו אחת טובה מאוד. מצד שני, לא תצאו משם רעבים.

מומלץ לנסות: שישליק כבש, מג'דרה, חומוס עם צנובר(ים), ולקינוח, קרם בוואריה. צריך גם לציין שאת הפיתות הם אופים במקום, כך שהן תמיד טריות ורכות.

סטקיית הכפר – וייצמן 6, כפר-סבא

עיצוב: פשוט ונחמד.

תפריט: מסעדה מזרחית. לא תמצאו שם פסטה, ולא תמצאו שם סלט עלי בייבי, או טוסט. כן תמצאו בשרים על האש, ממולאים, בתנור, מרקים, דגים, וסלטים מעולים.

אוכל: טעים. לא שמנוני כמו בהרבה מסעדות מזרחיות.

מחיר: נקודה כואבת, כמו שהזכרתי למעלה.

שירות: מצוין, במיטב המסורת של מסעדות מזרחיות. מהיר ואדיב.

חניה: ליד המסעדה או בהמשך הרחוב. אין ממש בעיה.

10 תגובות לפוסט 'סטקיית הכפר – כבוד לשם "סטקייה"'

לקרוא את התגובות ב-RSS

 1. מאת KaBuKiM

  12 פברואר, 2007 בשעה 9:24

  נייס.
  תגידו, למה שלא תצלמו איזה שתי תמונות (מנה+חלל) על כל ביקורת שנוכל לראות גם במה מדובר?

 2. מאת לירון נוימן

  12 פברואר, 2007 בשעה 13:50

  המטרה של הבלוג הזה היא לתת דברים שאי אפשר למצוא באתרים אחרים. :) תמונות, תפריט וכו' אפשר למצוא באתר של המסעדה עצמה, התוצאה הראשונה בחיפוש של "סטקיית הכפר" בגוגל. :)
  http://www.rest.co.il/sites/Default.asp?txtRestID=484

 3. מאת יוני לופו

  12 פברואר, 2007 בשעה 18:52

  אני מכיר את המקום, תכלס זה עוד "סטקייה".
  יש בכפר סבא מקומות חדשים עדיפים בהרבה אם כבר מחליטים לנסוע לכיוון.


 4. 15 ינואר, 2008 בשעה 20:43

  איכות האוכל שווה את המחיר. ממליץ :-)

 5. מאת ברק

  22 ינואר, 2008 בשעה 20:50

  אם אתם כבר בכ"ס שווה לאכול שם! אם לא סעו לת"א….

 6. מאת ניקיון

  22 ינואר, 2008 בשעה 20:52

  אני מכיר תמקום מאוד טעים שם חשוב לציין ששומרים שם מאוד על ה- ניקיון

 7. מאת אורן

  12 פברואר, 2008 בשעה 14:07

  אני אישית אכלתי זה מצויין תודה רבה

 8. מאת חסון

  17 מרץ, 2010 בשעה 13:09

  לאדון יוני לופו.

  עברו 3 שנים מאז התגובה שלך ואני מקווה שלמדת דבר או שניים בזמן שעבר…סתם עוד סטקייה..? חצוף, מתנשא ומעל לכל, סמרטוטי מצידך לקרוא למקום 'סתם עוד'. הסטקייה הטובה באזור, אם לא בארץ. לא תדע מהי טריות המוצרים ואיכות האוכל עד שלא תיפול כמו שצריך באיזה חור, ואני מאחל לך זאת, רק כדי שתלמד להעריך את האוכל בכפר…

 9. מאת Gabrila

  14 יוני, 2010 בשעה 14:27

  עברו 3 שנים מאז התגובה שלך ואני מקווה שלמדת דבר או שניים בזמן שעבר…סתם עוד סטקייה..? חצוף, מתנשא ומעל לכל, סמרטוטי מצידך לקרוא למקום 'סתם עוד'. הסטקייה הטובה באזור, אם לא בארץ. לא תדע מהי טריות המוצרים ואיכות האוכל עד שלא תיפול כמו שצריך באיזה חור, ואני מאחל לך זאת, רק כדי שתלמד להעריך את האוכל בכפר…
  +1

 10. מאת אביב

  24 פברואר, 2014 בשעה 15:04

  אז ככה..ככפר סבאי ותיק אכן המסעדה הזו מוערכת וטעימה אבל:החלטנו לחגוג לאבי יום הולדת .והזמנו 9 מבוגרים וכמה תינוקות כאשר ישבנו המלצר ראה כנגד עיניו את סוף הארוחה ומה שהיה חשוב לו )בחביבות ומקצועיות הייתי קורא לילד בשמו ואומר…בתכמנות(איך לתקתק אותנו כמה שיותר מהר.ישר עדיין לא התיישבנו וכבר דחף במקצועיות את המנות העקריות.ראוי לציין שעל כל דבר שילמנו.על המפית אפילו ווהמלצר פשוט לא הפסיק לדחוף לנו עוד ועוד תוספות כמו כבד קצוץ.חומוס או אורז.כל מנה כזו עולה כ 20שח אפילו על הקפה לקחו כסף.בסופו של ענייןשילמנו .1800 שח כולל שירות כאשר האוכל היה רק טעים ותו לאו.לכן במסעדה שמשלמים יותר מפי שניים .בהחלט לא היה שווה העניין במבט לאחור